TOPlist

FOTO: Výbuch v garáži rodinného domu zaměstnal složky IZS

Ve Slivenecké ulici v Praze 5 došlo ve středu okolo 18:15 k sérii explozí a následnému požáru. Podle prvotních informací mělo dojít k výbuchu v garáži rodinného domu, následoval požár.

Na místo dorazily jednotky HZS Praha ze stanic Radotín, Smíchov (Jinonice) a Petřiny. K případu dorazil také řídící důstojník HZS Praha. Do Slivenecké ulice vyjely hlídky MO PČR, OHS Praha II. Smíchov, PMJ Praha, SPJ Praha a Městské policie Praha. Přítomny byly také posádky RZP, RLP a Inspektor provozu ZZS hl.m. Prahy. Dodatečně k případu vyjel také speciální vůz Cobra hasičů z centrální stanice.

Na místo byl povolán policejní pyrotechnik. Zásah hasičů podle prvotních odhadů potrvá delší dobu, ohledání místa tak budou kriminalisté provádět pravděpodobně až následující den. V garáži mělo být uskladněno 12 tlakových lahví acetylenu a plynu. Z tohoto důvodu musela být Slivenecká ulice kompletně uzavřena.

Při explozi byly zraněny dvě civilní osoby. Ty utrpěly poranění v souvislosti se střepy, které po explozi létaly vzduchem. Na místo byl vyžádán příjezd statika, ten následně rozhodl o stržení celé garáže. V průběhu hasebních prací byli při dalších explozích zraněni dva hasiči. Ty transportovali s podezřením na poranění sluchu do nemocnice záchranáři.

no images were found

Inzerce