TOPlist

FOTO: Vůz narazil do sloupu, spolujezdce vyprostili hasiči

Jednotka profesionálních hasičů (HZS MSK) z Karviné zasahovala v noci ze soboty na neděli 24.11.2013 u vážné dopravní nehody, která se stala v Petrovicích u Karviné. Škoda Pick-up zde skončila na silnici v betonovém sloupu, dva cestující ve věku 21 let byli zraněni. Hasiči museli vyprostit spolujezdce, řidič byl při příjezdu hasičů mimo vozidlo.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno krátce před sobotní půlnocí. Na místo vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanice Karviná.

Hasiči vyprostili pomocí hydraulických nůžek jednadvacetiletého spolujezdce v pick-upu, který měl zaklíněné nohy. Předali jej týmu ZZS MSK. Havarované auto zabezpečili před požárem.

[tiskovka]por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje[/tiskovka]


Záchranáři ZZS MSK vyjížděli v sobotu 23.11. pozdě večer k vážné dopravní nehodě na Karvinsku. Pracovníci krajského operačního střediska přijali čtvrt hodiny před půlnocí hlášení o havárii osobního vozidla, které mělo v Petrovicích u Karviné narazit do sloupu. Na místo byla ihned vyslána posádka rychlé lékařské pomoci.

Tým ZZS na místě zjistil, že ve vozidle byly zraněny dvě osoby a na pomoc přivolal další výjezdovou skupinu. Posádky ošetřovaly dva pacienty, oba byli v době zásahu při vědomí a komunikovali.

Jednadvacetiletý muž zůstal zaklíněn v havarovaném automobilu a o jeho vyproštění se museli postarat hasiči. Utrpěl poranění hlavy a dolní končetiny, jeho stav lékař diagnostikoval jako vážný. Záchranáři poskytli postiženému ošetření v rámci přednemocniční neodkladné péče a následně jej transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.

Druhý, stejně starý účastník nehody, byl ošetřen rovněž s poraněním dolní končetiny, hlavy a také horní končetiny. Jeho zranění se jevila jako středně těžká a posádka rychlé zdravotnické pomoci pacienta přepravila do karvinské nemocnice, kde byl předán do další péče na chirurgické ambulanci.

no images were found


[tiskovka]PhDr. Lukáš Humpl
tiskový mluvčí
ZZS MSK
FOTO: HZS MSK[/tiskovka]

Inzerce