TOPlist

FOTO: Vrah chtěl ve věznici ubít jiného vraha kladivem

V pátek necelou půl hodinu po poledni napadl na střeženém pracovišti v areálu věznice Valdice 25letý vězeň 51letého spoluvězně kladivem tak, že mu způsobil velmi vážná, život ohrožující, zranění hlavy.

Napadený muž byl s eskortou, složenou z příslušníků vězeňské služby, letecky transportován do Fakultní nemocnice v Hradci Králové, kde se ještě odpoledne podrobil operaci. Střežen bude samozřejmě i nadále, a to po celou dobu hospitalizace v nemocnici.

Útočník byl bezprostředně po činu zadržen a umístěn na samostatné oddělení v areálu věznice, aby s ním mohli kriminalisté provést všechny úkony potřebné k objasnění činu. Krajští kriminalisté také začali ihned po příjezdu na místo zajišťovat stopy a vyslýchat všechny zúčastněné osoby, to znamená další spoluvězně i dozorce, kteří byli v inkriminovanou dobu na místě činu.

Oba muži, útočník i poškozený, si v současné době odpykávají ve valdické věznici tresty odnětí svobody za vraždy, které v minulosti spáchali.

Co bylo motivem ke spáchání činu, který kriminalisté klasifikují jako zvlášť závažný zločin vraždy spáchaný ve stadiu pokusu, zatím není zcela jisté a kriminalisté pracují na jeho objasnění.

no images were found


[tiskovka]mjr. Mgr. Ivana Ježková
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce