TOPlist

FOTO: Vozidlo České pošty skončilo po nehodě v potoce

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ve středu 9.4.2014 po poledni v obci Krásná (okres Frýdek-Místek) u nehody poštovní dodávky Renault Kangoo, která skončila na levém boku v potoce Mohelnice. Hasiči museli vyprostit zraněnou řidičku auta. Hasičský speciál Tatra 815 pak vytáhl dodávku na silnici.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno ve středu krátce před polednem. Na místo vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic ve Frýdku-Místku a Nošovic, s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – z Frýdlantu nad Ostravicí a Frýdku.

Vozidlo České pošty v říčce Mohelnice převráceno na levém boku, řidička nebyla pro bolesti hrudníku schopna opustit vozidlo. Hasiči vyřezali čelní sklo a s pomocí páteřní ji vyprostili a předali zdravotníkům ZZS MSK.

Kvůli možnému úniku pohonných hmot převrátili hasiči dodávku ještě ve vodě na kola. Z havarovaného auta i tak uniklo jen malé množství provozních kapalin. Hasiči instalovali na hladinu Mohelnice sorbčního hada a zasypali okolí nehody sorbentem. Dodávku vytáhl na silnici vyprošťovací speciál na podvozku Tatry 815 ze stanice HZS MSK ve Frýdku-Místku. Auto bylo předáno pracovníkům České pošty k odtahu.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje
FOTO: HZS MSK[/tiskovka]

Inzerce