TOPlist

FOTO: Vězni z pardubické věznice pomohli postavit kapli

V sobotu byla v obci Němčice v Pardubickém kraji slavnostně otevřena roubená kaple, na jejímž vybudování se podíleli ve spolupráci s obcí a církví odsouzení z Věznice Pardubice. Kaple byla vyrobena v rámci pracovní terapie v areálu věznice a poté převezena a smontována na místě určeném obcí.

Dokončovací práce poskytly prostor pro realizaci extramurálních aktivit, v rámci nichž bylo instalováno vnitřní liturgické vybavení kaple rovněž zhotovené odsouzenými v rámci pracovní terapie. Kaple byla otevřena aktem svěcení, v jehož průběhu byla svěřena pod ochranu dvou patronů a to sv. Martinovi a sv. Vavřinci mučedníku. Budování tohoto sakrálního objektu vzbudilo v odsouzených potřebu dobrovolně dokončit nezbytné práce i po jejich propuštění z výkonu trestu odnětí svobody a dopomohlo k jejich pozdějšímu řádnému zaměstnání u stavební firmy, čímž se podpořila možnost jejich řádné budoucnosti.

Vedle přítomnosti církevních představitelů mons. Josefa Kajneka, pomocného světícího biskupa Královéhradecké diecéze a starosty obce Jaroslava Štěpánka, byl slavnostnímu aktu přítomen i ředitel Věznice Pardubice Josef Pšenička. Slavnostní akt navštívilo i přes nepříznivé počasí velké množství místních obyvatel, kteří projevili velký zájem.

no images were found


[tiskovka]INFO + FOTO: VSČR[/tiskovka]

Inzerce