TOPlist

FOTO: Vezli na kočárku šrot, mladík byl na útěku z ústavu

Dne 17.9.2013 v 09.10 hod. prováděla hlídka strážníků MP Ústí nad Labem kontrolní činnost v obvodu Předlice, kde si v ulici Za Válcovnou všimla dvou mužů, kteří na dětském kočárku vezli železný šrot.

Při zjišťování jejich totožnosti hlídka zjistila, že se má jednat o muže ve věku 27 a 22 let. Jelikož mladistvý vzhled posledně jmenovaného neodpovídal skutečnostem, které dotyčný hlídce sdělil, rozhodli se strážníci dopravit jmenovaného k matce, aby zjistili pravdivé údaje o datu narození chlapce a proč se nenachází v tuto dobu ve škole.

Jmenovaný tvrdil, že mu nebylo dobře, proto ho matka z výuky omluvila. Jelikož zde bylo důvodné podezření na spáchání přestupku na úseku školství a výchovy mládeže, hlídka jmenovaného převezla služebním vozidlem do místa bydliště z důvodu zjištění dalších skutečností. Při jízdě do místa bydliště jmenovaný sdělil, že bydlí s matkou u tety. Zde byla zjištěna 22 letá žena, která uvedla, že matka chlapce šla do města shánět zaměstnání. Když hlídka sdělila, že jmenovaného převeze do školy, kde má být na výuce, dotyčná uvedla, že chlapec je na útěku z výchovného ústavu.

Z tohoto důvodu strážníci požadovali po dotyčné nějaké doklady o totožnosti jmenovaného, které by pomohly celou záležitost uvést na pravou míru . Při ověřování totožnosti bylo zjištěno, že je chlapci teprve 13 let, že bydlí v Ústí nad Labem, a že je v současné době veden jako uprchlý z výchovného ústavu v Boleticích.

Šetřením bylo zjištěno, že matka jmenovaného se nachází v Anglii. Při ověřování skutečností bylo prokázáno, že jmenovaný je v pátrání Policie ČR, proto byl vyrozuměn výchovný ústav v Boleticích a Policie ČR, které byl na její žádost dotyčný chlapec předán. Ta si celý případ převzala k dalšímu šetření.

no images were found

Jan Novotný
tiskový mluvčí
MP Ústí nad Labem

Inzerce