TOPlist

FOTO: Vězeňská služba zajistila zásilku 14 mobilů mířících do věznice

Kontraband obsahující 14 mobilních telefonů, nabíječek a balíček léků neznámého původu se podařilo zachytit příslušníkům Vězeňské služby ČR ve Věznici Ostrov nad Ohří při nástupu odsouzeného do výkonu trestu. Nález je významný zejména tím, že se pravděpodobně jednalo o zásilku mobilních telefonů určenou k distribuci mezi odsouzenými ve věznici a že se ji podařilo díky profesionální práci příslušníků zachytit včas, tedy ještě před tím, než se dostala vězňům do rukou.

Mobilní telefony různých značek bez sim karet byly uschovány v zaletovaných konzervách a maskovány jako autentické komerční výrobky. Pří důkladné kontrole byly nedovolené předměty nalezeny ve čtyřech konzervách, které byly mezi osobními věcmi odsouzeného a byly určeny k uložení ve skladu. Konzervy byly kontrolovány jednak převážením a jednak rentgenem. Při tom bylo zjištěno, že se v nich nacházejí cizí předměty. Následně byly úředně otevřeny a v nich skutečně nalezeny výše uvedené nedovolené předměty.

Případ nadále vyšetřují pověřené orgány vězeňské služby ve spolupráci s Policií ČR. S odsouzeným, který byl již vícekrát soudně trestaný, byly zahájeny úkony trestního řízení.

no images were found


[tiskovka]Autor: VS ČR[/tiskovka]

Inzerce