TOPlist

FOTO: Velká cena Městské policie Liberec zná svého vítěze

V sobotu 26. dubna 2014 se sjelo 26 z 27 přihlášených účastníků se služebními psy z Čech, Moravy a Slovenska, aby poměřili své síly na 9. ročníku celostátní soutěže služebních psů Velká cena Městské policie Liberec. Asi dvě stovky diváků mohly sledovat výkony služebních psů z městských policií, Celní správy ČR, Vězeňské služby ČR, Vojenské policie AČR, Policie ČR, ale i z civilních kynologických klubů.

Nejvzdálenějším účastníkem byl služební pes z Mestské polície Šamorín, Slovenská republika. Soutěž se skládala ze dvou částí – z poslušnosti a obrany. V poslušnosti měli psi za úkol překonávat různé překážky a v obranách to bylo například zadržení pachatele přes vodu, zadržení ujíždějícího pachatele na jízdním kole nebo odhalení pachatele skrývajícího se v autobuse.

Absolutním vítězem se stal služební pes Tomi a Stanislav Doležal z Vojenské policie Olomouc, kteří rovněž získali cenu za nejlepší zadržení s protiútokem. Na druhém místě se umístili Quantus de Alphaville Bohemia a Roman Vala z Celní správy ČR. Na třetím místě Aengus Retrobelge a Jan Petříček z Vězeňské služby Stráž pod Ralskem.

V soutěži družstev se na prvním místě umístili Aengus Retrobelge s Janem Petříčkem z Vězeňské služby Stráž pod Ralskem a Quantus de Alphaville Bohemi s Romanem Valou z Celní správy ČR. Na druhém místě Tomi se Stanislavem Doležalem a Mikky s Miroslavem Pušem, oba z Vojenské policie Olomouc. A na třetím místě soutěže družstev se umístil Cassie Monami Tenaj s Kateřinou Matějaškovou a Saigo z Hückelovy vily, oba z Městské policie Havířov.

Soutěž, tak jako v minulých ročnících, posuzovali rozhodčí nprap. Vítězslav Vlk a stržm. Petr Richter z Police ČR. V roli figurantů se představili des. Karel Vittiš a čet. Josef Reisinger z Centra Vojenské kynologie AČR Chotyně, pprap. Michal Firman z Vazební věznice Liberec, Filip Gavor a David Steffan, oba z Kynologického klubu Pavlovice.

Pořadateli soutěže byla Městská policie Liberec a Kynologický klub Liberec-Pavlovice ve spolupráci s Centrem Vojenské kynologie AČR Chotyně, Vazební věznicí Liberec a výrobcem krmiva pro psy Purina ProPlan.

Dík patří i sponzorům Sklo Šafránek (výroba a prodej broušeného a rytého křišťálu), Pivovaru Svijany a firmě North Say dog center s prodejnami kynologických potřeb v Liberci a Jablonci nad Nisou.

Děkujeme všem zúčastněným a výhercům gratulujeme!

no images were found


[tiskovka]Bc. Daniela Bušková
tisková mluvčí
Městská policie Liberec
FOTO: MP Liberec[/tiskovka]

Inzerce