TOPlist

FOTO: Ve vozidle byl nalezen mrtvý pohřešovaný muž

Přibližně v jedenáct hodin jsme přijali na linku tísňového volání oznámení o podezřelém vozidle, které již několik dní parkuje na stejném místě v Lužické ulici. Oznamovateli to přišlo podivné především proto, že se jednalo o vozidlo taxi, a navíc se domníval, že ve vozidle někdo je. To ale nemohl říct s určitostí, neboť do auta bylo přes tmavá okna vidět pouze částečně.

Na místo neprodleně přijeli policisté pohotovostní motorizované jednotky, kteří auto, konkrétně tmavošedivou Hondu C-RV násilně otevřeli, a okamžitě poté potvrdili oznamovatelovu domněnku. Ve voze leželo bezvládné mužské tělo bez známek života. Celou věc si proto k prošetřování převzali kriminalisté krajského ředitelství. Ti následně zjistili, že jak po vozidle, tak po mrtvém pátrají od včerejšího dne středočeští policisté. Zemřelý byl totiž dvaačtyřicetiletý muž, řidič taxi, kterého od noci na pátek postrádali jeho příbuzní.

Přivolaný lékař po ohledání konstatoval, že ke smrti došlo s největší pravděpodobností vlivem střelných zranění, krom jiných i v oblasti hlavy. Tento závěr bude muset potvrdit nařízená soudní pitva. Kriminalisté prošetřující tuto událost prosí širokou veřejnost o spolupráci. Jednak apelují na možné svědky z ulice Lužická a přilehlého okolí, aby policistům sdělili jakoukoliv okolnost mimořádného charakteru, kterou zaznamenali v období čtvrtečního večera, tedy v době, kdy se vozidlo v této ulici objevilo poprvé.

Stejně tak prosí o informace zákazníky, které tento řidič mohl ve čtvrtek v podvečer, nebo večer kamkoli vézt. Zároveň prosíme o svědectví i kolegy zemřelého, kteří by mohli upřesnit skutečnosti týkající se některého z posledních zákazníků, ne-li toho úplně posledního. Tyto pro prošetřování velice důležité informace mohou pozorní spoluobčané předat policistům cestou linky tísňového volání 158.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce