TOPlist

FOTO: V rozbitém voze jel muž s modrým majákem na střeše, skončil na psychiatrii

Hlídka cizinecké policie si v pražské Krči v úterý odpoledne všimla osobního vozidla tovární značky Volkswagen, které mělo na střeše modrý maják. Policisté proto vůz v ulici U Krčské vodárny zastavili a řidiče (63 let) podrobili kontrole.

U muže byla nalezena peněženka s vyšší finanční hotovostí, policisté proto pojali podezření na falzifikáty bankovek. Jak však bylo záhy zjištěno, jednalo se o vietnamské pohřební peníze, jejichž držení je legální. I přesto však vozidlo neodpovídalo zákonným normám. Na voze chybělo zpětné zrcátko, pravé přední světlo, bylo prasklé čelní sklo. Muž nebyl policistům schopen předložit řidičský průkaz.

Ve vozidle muž, který se policistům představil jako Bobby Brown a později jako James Bond, převážel figurínu, škrabošku a několik dalších předmětů. Policistům sdělil, že jede z Mladé Boleslavi. Maják na střeše je dle jeho slov naprosto v pořádku, protože mu to v pondělí sdělil policejní generál a také kriminální policejní rada, jež oba v pondělí vezl domů. Ve voze měl muž kartičku s nápisem „ministry of industry“, tu mu měla vystavit jeho známá z ministerstva zdravotnictví. Na policisty neměl moc času, protože byl zrovna na cestě do Kyrgyzstánu, kde měl natáčet reklamu pro Hyundai. V době silniční kontroly údajně natáčel videoklip s Lucií Bílou a Petrem Hapkou, přičemž ukázal na beznohou figurínu ženy a na škrabošku s mužským obličejem.

Muž dále uvedl, že má nahrávací studio, má čtyři zlaté desky a hraje s kapelou. V USA ho prý indiáni naučili léčit rakovinu a leukémii. Indiáni mu společně s americkým princem zmagnetizovali čelo, na kterém před zdravotníky udržel krabičku od cigaret. S klíčem to podle slov dotyčného ale nepůjde. Zdravotníkům tak alespoň ukázal své vystoupení s mobilním telefonem. Když se policisté zeptali, kde se momentálně nachází kameramani, kteří jemu a Lucii Bílé natáčí onen videoklip odvětil, že jsou právě na obědě.

Policisté celý případ oznámí na příslušný úřad. Muž se totiž dopustil přestupku. Prozatím zůstává umístěn v psychiatrické léčebně v Bohnicích.

no images were found

Inzerce