TOPlist

FOTO: V rámci cvičení zachraňovali hasiči dvojici osob ze sloupu VN

Poblíž křižovatky ulic Kurčatovova a Novopetrovická v pražských Petrovicích se ve čtvrtek dopoledne uskutečnilo cvičení složek IZS. Spoluautorem cvičení je firma ČEPS a.s.

Námětem cvičení byly dvě osoby, které vylezly na sloup a nemohly se dostat dolů. Na místo neprodleně vyrazily jednotky HZS Praha ze stanic Strašnice, Krč a Smíchov, posádka ZZS hl.m. Prahy a hlídka PMJ PČR. Nutno podotknout, že okolní prostor zajišťovaly strážnice MP Praha a policisté místního oddělení PČR.

První jednotka hasičů navázala s dvojicí osob kontakt. Po příjezdu lezců na místo bylo rozhodnuto o jejich výstupu na sloup vysokého napětí. Mezitím již zaměstnanci ČEPS a.s. zajistili vypnutí proudu. Hasiči – lezci se dostali až k oběma osobám. Jako nejjednodušší způsob, jak dostat jednu z osob dolů, byl zvolen vrtulník LS PČR. Hasiči proto požádali PČR o asistenci vrtulníku. Ten se také za nedlouho dostavil na místo.

Vrtulník přistál nedaleko sloupu VN, na svou palubu vzal hasiče – lezce a poté opět vzlétl. Hasiči pomocí vrtulníku zachránili jednu z osob. Druhou, zraněnou osobu, dostali na zem pomocí nosítek, které hasiči spustili po lanech. Cvičení poté bylo ukončeno.

no images were found

Inzerce