TOPlist

FOTO: V rámci bezpečnostního opatření policisté v Plzni několikrát zasahovali

V sobotu se v Plzni konalo fotbalové utkání mezi mužstvy FC Viktoria Plzeň a AC Sparta Praha. Bylo vyhodnoceno jako vysoce rizikové, a proto krajské ředitelství policie Plzeňského kraje a vedení Městské policie Plzeň nijak nepodcenilo hrozící rizika a připravilo masivní bezpečnostní opatření k zajištění klidu a veřejného pořádku. Policejní týdeník měl možnost se celé akce účastnit od stádia příprav až do úplného konce opatření. Od dopoledních hodin byly všechny složky Policie připraveny a rozestaveny na strategických místech města.

Někteří fanoušci se do západočeské metropole přijeli evidentně pouze poprat a o fotbal zájem nejevili. Prakticky celé odpoledne se Plzní pohybovaly skupinky sparťanských hooligans, které se snažily napadnout někoho z nepřátelského tábora. K velké rvačce se schylovalo na Náměstí Republiky, kde se do sebe chystaly pustit dvě velké znepřátelené skupiny v celkovém počtu okolo sta osob. Pouze rychlý příjezd družstev pořádkové jednotky přímo mezi linie obou táborů zabránil opravdu velkému střetu. K obdobným situacím došlo na více místech Plzně, ale policisté byli vždy včas na místě. Sparťané tedy byli nuceni oželet boj a vyrazili si zlost vylít na stadion.

Už od prvního hvizdu bylo jasné, že to místní bezpečnostní služba, ani pořádková jednotka městské policie, nebudou mít jednoduché. Hooligans lezli po bezpečnostní síti, ničili vybavení a slovně napadali pořadatele za plexi kryty. I přes opakované výzvy k zastavení této činnosti začali zapalovat světlice a házet kolem sebe dýmovnice či výbušky. Na několika místech založili ohniska požáru, které museli místní hasiči uhasit za použití ručních hasicích přístrojů. Na takto rázné ukončení své ohňové produkce sparťané reagovali vytrháváním nových sedaček a proto byl vydán pokyn k nasazení pořádkové jednotky Městské policie.

Jejich zákrok byl rychlý, účinný, a po zbytek zápasu zchlazení a slzící hooligans již pouze nadávali. Zápas skončil nerozhodně a sparťany ještě venku čekali policisté, kteří díky policejnímu monitorovacímu vozu zvanému „OKO“ věděli kdo se snaží odcizit suvenýr v podobě vytržené sedačky. Těmto mladíkům a jedné slečně se pak ve finále cesta do Plzně poněkud prodražila. Plzeň má za sebou další těžký zápas, i přesto policisté a strážníci vše zvládli na jedničku.

no images were found

Inzerce