TOPlist

FOTO: V pankrácké věznici bylo zrekonstruováno oddělení vazby

Nově rekonstruované oddělení pro vazebně stíhané otevřela dnes ve Vazební věznici Praha Pankrác ministryně spravedlnosti Marie Benešová spolu se svým prvním náměstkem Danielem Volákem a generálním ředitelem Vězeňské služby ČR Petrem Dohnalem.

Všech 54 míst tohoto oddělení vězeňská služba rekonstruovala z prostředků ušetřených úbytkem vězňů po letošní novoroční amnestii, a to v částce asi pěti miliónů korun. Dnes otevřené oddělení je prvním z řady dalších, které vězeňská služba hodlá rekonstruovat v návaznosti na rozhodnutí vlády zmírnit podmínky ve vazbě.

Vazební věznice se při postupné rekonstrukci všech míst pro obviněné zaměřují zejména na vytvoření přijatelnějších hygienických podmínek, zlepšení ubytovacího standardu a estetizaci míst, kde obvinění, případně i veřejnost tráví nejvíce času. Vhodným způsobem upravily zejména cely, chodby, kulturní místnosti, vycházkové dvory a návštěvní místnosti.

V ideálním případě by, za předpokladu dostatku finančních prostředků, měla celková rekonstrukce prostor výkonu vazby v deseti českých vazebních věznicích skončit napřesrok v dubnu.

V rámci reformy podmínek výkonu vazby přijaly vazební věznice i další opatření, např. rozšíření nabídky aktivit, jejich vyšší četnost konání, prodloužení vycházek, prodloužení návštěv či umožnění častějšího telefonického kontaktu s osobami blízkými.
Většinu rekonstrukčních prací si Vazební věznice Praha Pankrác provedla svépomocí, nábytek pochází z nábytkářských dílen Věznice Jiřice.

no images were found

TEXT + FOTO: VSČR

Inzerce