TOPlist

FOTO: V noci odcizil v Rakousku auto, v Praze ho zadrželi kriminalisté

V noci na pondělí ukradl auto v Rakousku. V pondělí dopoledne už měl pouta na rukou.

Přibližně ve čtvrt na deset dopoledne si kriminalisté krajského ředitelství všimli na Jižní spojce podivně vyhlížejícího vozidla Audi. Proto ho preventivně prověřili v policejních databázích, přičemž zjistili, že se jedná o vozidlo odcizené v noci na dnešek na území našich jižních sousedů. Jelikož řidič s kradeným autem projížděl po velice frekventované Jižní spojce, kde by mohlo dojít k ohrožení nezúčastněných osob, čekali kriminalisté s provedením zákroku na odlehlejší místo. Z toho důvodu auto pouze sledovali z uctivé vzdálenosti, kdy o celé situaci průběžně informovali operační středisko.

Správná chvíle k zastavení vozidla a zadržení jeho řidiče nastala na silnici spojující Horní Počernice a Radonice. Při tom si ale řidič Audiny všiml vozidla kriminalistů a snažil se jim ujet. Jeho úmysl ale muži zákona překazili hned v prvopočátku dvěma výstřely ze služební zbraně, konkrétně použitím donucovacího prostředku varovný výstřel do bezpečného prostoru. V tu chvíli šestatřicetiletý Polák pochopil, že je jakákoliv jeho snaha ujíždět marná a s autem zastavil.

Poté následovalo jeho zadržení a předvedení na policejní služebnu pro podezření z trestného činu neoprávněné užívání cizí věci. Jelikož zadržení samotné proběhlo za hranicí Prahy, převzali si celý případ k dalšímu prošetřování středočeští kolegové.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce