TOPlist

FOTO: V mezinárodním expresu nalezli celníci 72 tisíc kusů pašovaných cigaret

Při pondělní kontrole mezinárodního expresu Detvan objevili středočeští celníci 72.000 kusů nezdaněných cigaret. Do vlaku jedoucího ze Slovenska do Prahy přistoupila hlídka celníků v Kolíně. Než vlak stačil dojet do Úval, odhalili středočeští celníci ve dvou kupé čtyři kufry napěchované pašovanými cigaretami značky MINSK, NZ BLACK a NZ GOLD.

V prvním kupé seděli tři muži, kteří shodně tvrdili, že oba kufry umístěné nad jejich hlavami nejsou jejich. Zavazadla musela být otevřena za přítomnosti nezúčastněné osoby (průvodčího). V tuto chvíli, ale z jiného kupé vyběhli dva muži, kteří začali utíkat z kontrolovaného vagónu napříč vlakem. Za pomoci cestujících, kteří byli schopni muže popsat je celníci po chvíli dostihli. V jejich kupé celníci objevili další dva kufry plné cigaret značky MINSK.

Všech pět zadržených mužů bylo slovenské státní příslušnosti a navzájem se znali.

Celkem tak bylo nalezeno 3.600 krabiček cigaret. Únik na spotřební dani byl předběžně vyčíslen na 162.000 Kč. Cigarety byly zajištěny a bylo zahájeno trestní řízení o krácení daní a porušení předpisů o nálepkách k označení zboží. Pachatelům hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Zboží bude zničeno pod celním dohledem a muži budou muset uhradit spotřební daň.

no images were found


[tiskovka]por. Yvona Matějková
Tisková mluvčí
Celního úřadu pro Středočeský kraj
FOTO: Celní správa[/tiskovka]

Inzerce