TOPlist

FOTO: V bytě v pražské Uhříněvsi byl nalezen granát, další nalezli lidé ve Stodůlkách

Oznámení o nálezu granátu v jednom z bytů v ulici Hulanova přijali operátoři linky tísňového volání 158 přibližně v půl jedenácté dopoledne. Na místo okamžitě vyjeli místně příslušní policisté, policejní kynologové se psy vycvičenými k vyhledávání výbušnin a pyrotechnici policejního prezídia. Evakuace domu, čítajícího několik bytových jednotek, nebyla nutná, neboť se v těchto domácnostech v době nálezu nikdo nenacházel.

Po provedené prohlídce pyrotechnik konstatoval, že se jedná o původně reálný obranný granát RG1, který je ale nefunkční, neboť nemá rozbušku, a neobsahuje výbušnou směs. Nicméně i tak pyrotechnik granát zajistil k následné likvidaci. Za zmínku stojí, že je to za necelých čtyřiadvacet hodin již druhý nález obranného granátu na území hlavního města Prahy.

První byl nalezen v průběhu včerejšího pozdního podvečera v ulici Kettnerova v Praze 5. I o tomto granátu pyrotechnik konstatoval, že se jedná o původně plnohodnotnou zbraň, která je zcela zjevně podomácku upravena, a je s největší pravděpodobností bez výbušné směsi. Oba tyto případy i nadále prošetřují místně příslušní policisté.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce