TOPlist

FOTO: Ústečtí strážníci zadrželi dvojici pachatelů podezřelých z krádeže vozu

Dne 13.07.2014 v 15.45 hodin, byla vyslána hlídka strážníků do ulice Na Nivách v Ústí nad Labem, kde bylo operačnímu středisku městské policie telefonicky sděleno, že podle vyhledávacího systému by v ulici Na Nivách mělo být zaparkované vozidlo tovární značky Fiat Ducato s poznávací značkou 1 AJM 658, bílé barvy s barevnými potisky na karosérii s tím, že se jedná o vozidlo, které bylo odcizeno v Belgii.

Tuto informaci operátorovi sdělila Policie ČR se žádostí, aby strážníci provedli kontrolu dané lokality. Hlídka nahlášené vozidlo objevila zaparkované u křižovatky ulic Na Nivách – Jateční. Jeden ze strážníků si vzpomněl, že při své pochůzce viděl, jak z tohoto vozidla vystupují dva muži snědé pleti, kteří zašli do jednoho z domů v ulici U Jeslí. Vzhledem k tomu, že se jednalo o odcizené vozidlo a existovala důvodná obava, že zřejmí pachatelé se pokusí s vozidlem odjet, bylo na vozidlo přiloženo blokovací zařízení k zabránění odjezdu vozidla.

Dále velitel směny strážníkům přikázal, aby výše uvedené vozidlo sledovali a ihned nahlásili případný podezřelý pohyb osob okolo tohoto vozu. Asi po čtvrt hodině se k vozidlu dostavil neznámý muž, který automobil otevřel a do vozidla nasedl. Zde strážníci muže také zadrželi.

Šetřením bylo zjištěno, že se jedná o Tibora B.(1991), bytem Košice. Na dotaz hlídky, kde se nachází druhý z mužů, který s vozidlem na místo přijel dotazovaný odpověděl, že Toma K.(1984), bytem Belgie, se nachází v ulici U Jeslí v prvním domě. Zde byl také jmenovaný strážníky zadržen.

Po zadokumentování celé události se na místo dostavila Policie ČR, která si případ převzala k dořešení.

no images were found


[tiskovka]Jan Novotný
tiskový mluvčí
MP Ústí nad Labem
FOTO: MP ÚnL[/tiskovka]

Inzerce