TOPlist

FOTO: Ústečtí strážníci zachránili život sebevrahovi

Dne 07.11.2013 v 16:15 hod., na žádost operačního střediska městské policie byla vyslána hlídka strážníků na Mariánskou skálu v Ústí nad Labem, kde se měl nacházet neznámý muž, na okraji skály ve svahu nad autocentrem BEK, který volal o pomoc.

Na místo se s hlídkou strážníků zároveň dostavil i psovod se služebním psem. Hlídky se společně vydaly na louku směrem ke skále, kde služební pes zachytil pachovou stopu a dovedl je až na místo, kde se nacházel neznámý muž,který se zachytil o skalní výčnělek, na kterém ležel na zádech a povídal si sám pro sebe.

Strážníci okamžitě začali s mužem komunikovat a radili mu, jak se má v této situaci chovat a co má dělat. Dále byla na místo přivolána Policie ČR, hasiči a rychlá záchranná služba. Strážníci ze skupiny operativního zásahu k muži slanili, zabezpečili ho proti pádu a společně s Policií ČR a hasiči muže pomocí lezecké techniky vytáhli na bezpečné místo.

Šetřením bylo zjištěno, že se jedná o Vladimíra H.(1962), který přítomným sdělil, že chtěl skokem ze skály ukončit svůj život. Po prvotních úkonech byl jmenovaný převezen rychlou záchrannou službou do Masarykovy nemocnice k vyšetření. Tento týden to byl již druhý případ, kdy někdo chtěl ukončit svůj život skokem z Mariánské skály.

no images were found

Jan Novotný
tiskový mluvčí
MP Ústí nad Labem
FOTO: MP ÚnL

Inzerce