TOPlist

FOTO: Ústečtí strážníci dopadli ozbrojené pachatele loupežného přepadení

Dne 13.09.2013 ve 22.40 hodin, byla na žádost operačního střediska Městské policie v Ústí n/L vyslána hlídka strážníků do herny „U Žáby“ v ulici Dlouhá, z důvodu oznámení Policie ČR, která sdělila, že zde došlo k loupežnému přepadení se zbraní v ruce, a s tím související žádosti Policie ČR o asistenci při plnění úkonů v souvislosti s šetřením událostí na místě.

Během této asistence se strážníci seznámili s popisem pachatelů výše uvedeného loupežného přepadení, a to shlédnutím záznamu kamerového systému. Vzhledem k tomu, že obsluhující dvacetiletá dívka utrpěla psychický šok, přivolali strážníci na místo rychlou záchrannou službu, která jmenovanou ošetřila a odvezla si ji do Masarykovy nemocnice k dalšímu ošetření.

Dále hlídka strážníků předala popis obou pachatelů svým kolegům a všichni začali pátrat po mužích, kteří odpovídali danému popisu. Když strážníci prováděli kontrolu na Hlavním vlakovém nádraží, všimli si dvou mužů, kteří odpovídali popisu pachatelů, proto si na pomoc přivolali Policii ČR. Hlídkám se podařilo nenápadně přistoupit k oběma mužům, kteří v tu dobu seděli na betonové podezdívce vedle schodiště vedoucího ke zdejší železné lávce. Zasahující hlídky, vědomy si faktu, že se jedná o nebezpečné pachatele, použily výzvy „jménem zákona“ a současně použily hrozby namířenou střelnou zbraní.

Dále přikázaly oběma mužům, aby sepjali ruce za hlavou a lehli si tváří k zemi. Této výzvy oba muži okamžitě uposlechli. Společně s hlídkou Policie ČR strážníci oba muže spoutali. Šetřením bylo zjištěno, že se jedná o muže ve věku 48 a 23 let, oba bytem Děčín. Po tomto aktu si oba zadržené převezla Policie ČR k dalšímu šetření.

no images were found

Jan Novotný
tiskový mluvčí
MP Ústí nad Labem

Inzerce