TOPlist

FOTO: Ústečtí celníci objevili padělky za 9 miliónů

Více než patnáct set kusů padělků v hodnotě téměř devět milionů korun, vyčíslené v cenách originálních výrobků, zajistili v uplynulých dnech ústečtí celníci ve spolupráci s německými kolegy.

Kontrolní akci zaměřenou na nabídku, prodej a skladování padělků a dalšího nelegálního zboží zacílili na tržnici v obci Hřensko.

V jednom prodejním místě na pravém břehu Kamenice odhalily společné hlídky celníků 920 kusů textilních výrobků, 78 párů obuvi a 504 kusů ostatního zboží jako jsou hodinky, opasky, parfémy, tašky, sluneční brýle, neoprávněně označené ochrannými známkami renomovaných výrobců. Způsob balení či samotné výrobky jevily známky nekvalitního zpracování.

Za pomoci služebního psa Maxe vycvičeného na vyhledávání tabákových výrobků celníci dále odhalili v utajených skladovacích prostorech 47.667 kusů nezdaněných cigaret různých značek s neplatnými tabákovými nálepkami a bezmála 31 kg tabáku bez označení. Na místě zajistili kromě padělků a tabákových výrobků i 158 litrů lihovin, u kterých prodejce neprokázal jejich řádné zdanění nebo oprávnění nabytí za ceny bez daně.

Správci spotřební daně vyčíslili daňový únik na téměř 180 tisíc korun.

no images were found


[tiskovka]por. Jiří Nejedlý, DiS.
Tiskový mluvčí
CÚ pro Ústecký kraj
FOTO: Celní správa[/tiskovka]

Inzerce