TOPlist

FOTO: Ústečtí celníci nalezli v luxusním voze ukryté drogy

Marihuanu, amfetamin, kokain i finanční hotovost objevila hlídka mobilního dohledu ústeckých celníků ve vozidle při běžné silniční kontrole zaměřené na pátrání po zboží uniklému celnímu dohledu.

Ve středu krátce před půlnocí zastavila hlídka celníků u Děčína na komunikaci I/13 ve směru na Jílové za pomoci světelného terče ke kontrole osobní vozidlo LEXUS černé barvy. Za volantem seděl osmadvacetiletý cizinec, který byl vyzván k otevření zavazadlového prostoru. Celníci po jeho zpřístupnění zavětřili nezaměnitelnou vůni marihuany. Po odkrytí části krycího koberce nalezli v levé dutině u nárazníku balíček o rozměrech cca 30x20x10 cm a v něm 580 gramů látky rostlinného původu.

Následovala důkladná kontrola vozidla, při níž celníci odhalili na různých místech 2,7 gramů amphetaminu, dvě plata léku Metadon, sadu na užívání OPL, digitální váhu a ve spreji, který byl speciálně upravený jako tajná schránka, 1,1 gramu kokainu. Ve stropní přihrádce ještě objevili větší množství eurobankovek (1.500,- EUR).

U polského řidiče byl proveden stěr Drugwipe, který reagoval pozitivně na látku amfetamin.

Příslušníci celní správy řidiče i s nalezenými omamnými a psychotropními látkami předali přivolané hlídce Policie ČR k dalšímu šetření. Cizinec čelí podezření ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

no images were found


[tiskovka]por. Jiří Nejedlý, DiS.
Tiskový mluvčí
CÚ pro Ústecký kraj
FOTO: Celní správa[/tiskovka]

Inzerce