TOPlist

FOTO: Ústecký strážník zachránil sebevraha, který chtěl skočit z mostního oblouku

Dne 31.10.2014 v 10.00 hod., požádalo operační středisko městské policie v Ústí nad Labem o provedení kontroly mostu Edvarda Beneše, z důvodu přijatého telefonického oznámení od neznámého občana, který uvedl, že se na mostním oblouku vyskytuje muž, který vyhrožuje sebevraždou, a to skokem do řeky Labe nebo na pozemní komunikaci.

Na místo byla vyslán strážník, který zde spatřil sedícího muže přibližně v polovině mostního oblouku. Strážník se pokusil s dotyčným vyjednávat, aby z mostního oblouku slezl s tím, že si společně vše v klidu rozeberou, ale na to muž zareagoval tak, že vylezl úplně na hřbet mostního oblouku. Dále dotyčný požadoval, aby strážník zavolal do psychiatrické léčebny v Bohnicích, což mu bylo přislíbeno za podmínky, že sleze alespoň do půlky mostní konstrukce, protože ho strážník špatně slyší z důvodu projíždějících vozidel.

V tento moment se na místo dostavily další hlídky městských strážníků a Policie ČR, které společně zcela uzavřely most Eduarda Beneše proti vstupu osob a vjezdu vozidel. Strážník, který s mužem vyjednával na mostě mu nabídl telefon, že si může do Bohnic zavolat sám a v momentě, kdy muž slezl ke strážníkovi, byl jím chycen za nohu a stažen na zem.

Zde si dotyčného převzala Policie ČR. Vzhledem k tomu, že muž se začal k policistům chovat agresivně, byly proti němu použity donucovací prostředky. Muž byl převezen do Masarykovy nemocnice na psychiatrické oddělení.

no images were found


[tiskovka]Jan Novotný
tiskový mluvčí
MP Ústí nad Labem
FOTO: MP ÚnL[/tiskovka]

Inzerce