TOPlist

FOTO: U vážné nehody dvou vozů u Štěchovic zasahoval vrtulník LZS

Ve Štěchovickém kopci, tedy mezi Štěchovicemi a Slapy na Praze venkov, došlo v sobotu odpoledne k čelnímu střetu dvou vozidel. Na místo zamířily nejbližší hlídky OO PČR, DI PČR, posádky ZZS Středočeského kraje a ZZS ASČR a také hasiči. Operační středisko na místo zároveň vyslalo jednotky HZS Středočeského kraje ze stanic Jílové a Dobříš, které posílily dobrovolné jednotky ze Štěchovic a Hradištka. Hasičům komplikoval práci fakt, že v prakticky stejnou dobu byl v Kamenném Přívoze ohlášen požár, stanice z Jílového tak musela zamířit právě tam.

Ve výsledku se v Kamenném Přívoze jednalo o menší požár elektroinstalace a textilu, jednotka HZS Jílové se proto přemístila zpět k nehodě.

Hasiči po nehodě nemuseli použít hydraulické vyprošťovací zařízení, osoby se podařilo z vozidel dostat jen za užití „ruční síly“. Nedaleko místa nehody přistál vrtulník LZS K01, který do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích transportoval jednoho ze zraněných řidičů. Druhý zraněný řidič byl při vědomí předán do péče pozemních posádek ZZS. Vrtulník LZS se na místo vrátil zpět, záchranáři však rozhodli o převozu druhého ze zraněných do nemocnice pozemní posádkou.

Silnice byla po dobu záchranných prací uzavřena. Poté policisté řídili dopravu kyvadlově. Příčiny nehody jsou předmětem dalšího šetření.

no images were found

Inzerce