TOPlist

FOTO: U požáru rekreační chaty na Hrčavě zasahovali hasiči ze 3 států

Sedm jednotek hasičů (z toho jedna ze Slovenska a jedna z Polska) zasahovalo v sobotu 25.10.2014 při večerním požáru dřevěné rekreační chaty, skládající se ze dvou objektů, v nejvýchodnější obci ČR Hrčavě (okres Frýdek-Místek). Stejný počet hasičských jednotek zasahoval při „souběžném“ požáru střechy rodinného domu v Ostravě-Proskovicích.

Hasiči v obou případech neevidují žádné zranění, škody se mohou pohybovat kolem 1,5 až dvou milionů korun. Příčina vzniků těchto požáru bude zřejmější až po návštěvě požářiště za nedělního světla.

„Hrčavský“ požár dvou dřevěných objektů, používaných jako rekreační chata, a kůlny byl na operační středisko hasičů nahlášen v sobotu večer krátce před půl osmou. Na místo vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice v Třinci, společně s ní 4 jednotky sboru dobrovolných hasičů (SDH) – Bukovec, Jablunkov, Mosty u Jablunkova a Návsí (ČR: celkem 31 mužů, 6 cisteren a dva dopravní automobily).

Na místo požáru dojela také jednotka slovenských profesionálních hasičů z Čadce (6 mužů a 2 cisterny) a dobrovolní hasiči z Polska z obce Jaworzynka (6 mužů a jedna cisterna).

Oheň dostali hasiči pod kontrolu během hodiny a půl, další zhruba dvě hodiny jim zabralo dohašování s rozebíráním konstrukcí objektu. Větší dřevěný dvojitý objekt měl půdorys cca 15 x 10 metrů.

Kvůli odlehlosti místa zásahu byla využívána kyvadlová doprava ze zdroje vody v polské obci Jaworzynka. Po dohašení požáru na místě zůstala jednotka SDH Bukovec, která dohlížela na požářiště a dohašovala zbylá skrytá ohniska.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje
FOTO: HZS MSK[/tiskovka]

Inzerce