TOPlist

FOTO: U Plzně byla nalezena vojenská munice

Mezi Třemošnou a Plzní ve čtvrtek nalezli dělníci společnosti GA Energo během výkopových prací podezřelý válcovitý předmět. Na místo přivolali svého vedoucího který zcela správně nařídil ihned zastavit další práce, dál nařídil dělníkům místo opustit a přivolal Policii.

Na místo ihned vyrazila hlídka OO PČR Plzeň Lochotín a zajistila prostor proti vniknutí nepovolaných osob. Po zajištění prostoru vyčkala příjezdu pyrotechnika, který předmět identifikoval jako kompletní náboj ráže 7,5 cm určený do německého protiletadlového kanonu Flak L/59 z období II. světové války.

Stav nalezené munice byl ve značně zkorodovaném stavu, což samozřejmě zvyšuje jeho nebezpečnost. Rozhodl tedy o nutnosti odpalu na nejbližším vhodném místě. Ve vybrané lokalitě se prověřilo zda zde nevedou inženýrské sítě a z preventivních důvodů byly na místo přivoláni hasiči z Požární stanice Plzeň – Košutka.

Poté byly Policií zajištěny okolní silnice a došlo k odpalu. Tento druh munice může být nebezpečný až do vzdálenosti 600m a po výbuchu na místě vytvořil poměrně velký kráter. Jak jsme již uvedli na začátku článku, policie ocenila profesionální přístup vedení stavební firmy, která munici nalezla.

V obdobných případech vždy platí, na nález nesahat, přivolat Policii ČR, místo označit a do příjezdu policie zajistit aby se k nálezu nikdo nepřiblížil.

no images were found

Inzerce