TOPlist

FOTO: U nehody zasahoval vrtulník, o kus dál se stala další

K čelnímu střetu osobního vozidla s nákladním vyjížděly ve středu před polednem všechny složky na silnici I/12 u Kolína. Na místo musel kvůli vážným zraněním řidiče osobního vozu vzlétnout také vrtulník. Podle předběžného šetření měl řidič osobního vozu vjet do protisměru, kde se střetl právě s nákladním vozem.

Profesionální hasiči z Kolína vyprošťovali řidiče osobního automobilu několik desítek minut, samotné vyproštění řidiče bylo komplikované a hasiči museli použít dvě vyprošťovací soupravy. Po vyproštění byl řidič ve velmi vážném stavu předán do péče leteckých záchranářů, kteří ho transportovali do Prahy.

V průběhu prací na místě nehody se o 100 metrů dále, na křížení silnic I/38 a I/12, stala další nehoda. Došlo k dalšímu střetu osobního vozidla s nákladním, přičemž řidič osobáku se měl na silnici otáčet a nákladní vůz do něj z boku narazil. K nehodě ihned přejeli hasiči, kteří zasahovali právě u první čelní srážky. Na místo byla dále vyslána další jednotka hasičů, lékař a záchranáři.

Řidič osobního vozu, figurujícího ve druhé nehodě, byl s lehkým zraněním předán do péče záchranné služby. Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny a zajistili vozidlo proti požáru. Příčiny první nehody vyšetřují kriminalisté, příčiny druhé nehody vyšetřují dopravní policisté.

Fotografie první nehody:

no images were found

Fotografie druhé nehody:

no images were found

Inzerce