TOPlist

FOTO: U nehody 5 vozidel zasahoval na dálnici D1 vrtulník LZS

Na tísňovou linku byla v pátek večer ohlášena dopravní nehoda na 19. kilometru dálnice D1, ve směru na Brno. Mělo se jednat o nehodu několika vozidel, podle oznamovatele byla na místě těžce zraněná osoba.

Na místo zamířila jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Říčany, posílena jednotkou JSDH Senohraby. K nehodě vyrazily hlídky dálničního oddělení PČR a hlídka obvodního oddělení PČR, povolány byly posádky RZP a posádka RLP středočeských záchranářů a z Prahy na místo vzlétl vrtulník LZS.

Policisté dálnici ve směru na Brno úplně uzavřeli. Vážně zraněnou osobu transportoval vrtulník LZS do pražské nemocnice ve Střešovicích. Na místo vyrazili kriminalisté, kteří si převzali vyšetřování nehody. Pro nezraněné účastníky nehody byl na místo povolán evakuační autobus HZS.

Ve výsledku se jednalo o nehodu 5 osobních vozidel, přičemž kriminalisté pracovali s několika verzemi, jak mohlo k nehodě dojít. Přesné příčiny a okolnosti jsou předmětem dalšího vyšetřování. Podle předběžných informací řídícího důstojníka HZS, měla při nehodě z jednoho vozu vypadnout řidička, kterou mělo srazit další vozidlo. Avšak i toto je předmětem dalšího šetření.

Policisté dálnici zprůjezdnili jedním jízdním pruhem v soobtu, zhruba okolo 3. hodiny ráno.

no images were found

Inzerce