TOPlist

FOTO: Trojice studentů poskytla první pomoc sraženým dětem

Primátor Karviné Tomáš Hanzel se potkal se třemi studenty Střední školy techniky a služeb v Karviné, kteří na konci května poskytli první pomoc třem sraženým dětem na přechodu pro chodce v Karviné-Novém Městě. Šestnáctiletí studenti druhého ročníku oboru požární technik šli právě ze školy, když na čtyřpruhu silnice ze čtyř aut jediné nezastavilo přecházejícím dětem a tři děti srazilo. Šlo o děti z přípravky ZŠ Družby v Karviné.

„Volal jsem hned záchranku a řidiči mi poskytli lékárničky. Pak přiběhli i mí kamarádi a spolu jsme dětem dávali první pomoc a ošetřili je. Já sám jsem dobrovolný hasič u nás v Dolní Lomné, takže kromě školy se pochopitelně záchranářství věnuju. Překvapilo nás ale, že řidiči, kteří nám dali na místě lékárničky, v nich neměli to, co tam má být,“ vzpomínal dnes jeden ze zachránců, Antonín Byrtus z Jablunkova. „Takový čin zaslouží ocenění, není to až tak automatické a hoši byli opravdu duchapřítomní a stateční. Na místě jejich téměř profesionální přístup ocenili i hasiči, kteří k nehodě přijeli,“ chválil primátor Tomáš Hanzel.

„Naše děti už jsou celkem v pořádku, jedno chodí do školy, dvě jsou ještě doma. Po nemocenské se vrátila i učitelka, která s nimi tehdy byla. I já chci klukům poděkovat a byl bych rád, kdyby je ocenila i jejich škola, opravdu to byl mimořádný čin,“ řekl dnes na setkání ředitel ZŠ Družby v Karviné Jan Pavelka. „ Po té nehodě nám jedna z řidiček, která u přechodu dětem zastavila, věnovala několik reflexních vest pro učitele, takže teď budou všichni používat při cestách ven s dětmi kromě jiného i vesty,“ uzavřel ředitel Pavelka.

no images were found


[tiskovka]Mgr. Šárka Swiderová
tisková mluvčí
Statutární město Karviná
FOTO: Milan Haluška[/tiskovka]

Inzerce