TOPlist

FOTO: Třinečtí kriminalisté odhalili tři varny pervitinu

Drogová problematika patří mezi ty druhy kriminality, na kterou klade Policie ČR velký důraz. Díky tomuto se důkladně propracovanou činností, podařilo místním detektivům odhalit skupinu pachatelů, kteří na Třinecku nelegálně vyráběli tvrdou drogu-pervitin.

„Trojlístek“ pachatelů, ve věku od třiadvaceti do osmadvaceti let, se touto činností zabýval takřka celý rok. V Třinci a okolních obcích, ve „varnách“, tak vyráběli narkotika, které následně distribuovali do širokého okolí. Takovéto jednání, však nemohlo ujít kriminalistům, majícím na starosti drogovou problematiku.

Po rozsáhlém šetření a shromažďování informací se rozjela cílená akce, na jejímž konci byly tři zadržené osoby a tři zajištěné varny včetně prekursorů drog. Při prohlídkách prostor byl zajištěn i zbytek tzv. „varu“, čili nedodělané drogy, za které by pachatelé mohli prodejem získat až osmdesát tisíc korun. Ti nebyli žádnými „nováčky“, a již v minulosti se obdobné trestné činnosti dopouštěli. Z nelegálního prodeje drogy, byl u pachatelů policisty zajištěn výnos, takřka sto osmdesát tisíc korun.

Všichni se ke své trestné činnosti doznali a nyní probíhá vyšetřování na svobodě. Bylo jim sděleno obvinění z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, za který jim hrozí trest v odnětí svobody až na pět let.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Vlastimil Starzyk
tiskový mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce