TOPlist

FOTO: Taxík u Tesca naboural do přístřešku, řidič urážel záchranáře

Když v pátek v nočních hodinách prováděli strážníci z Prahy 10 dohled u fotbalového stadiónu, spatřili v ulici U Slávie směrem do centra rychle jedoucí vozidlo, které ve vysoké rychlosti vyjelo mimo vozovku a nabouralo do sloupu stojícího u bočního vchodu do obchodního domu. Zde poškodilo vstupní dveře a zdemolovalo konstrukci na ukládání nákupních vozíků, dopravní značku a sloupek u kraje vozovky.

Hlídky městské policie se ihned vydaly k místu dopravní nehody a prostřednictvím radiostanice přivolaly i další záchranné složky. Na místě řidiče se nacházel muž, který byl při vědomí, ale v šoku. Měl oděrky na rukách a odřenou levou část hlavy. Strážníci muži pomohli z vozidla vystoupit. Protože z auta vycházel kouř a bylo slyšet syčení, odvedli ho do bezpečné vzdálenosti, kde jej ošetřili. Místo nehody zabezpečili. Do příjezdu záchranné služby s ním neustále komunikovali a zajišťovali jeho základní životní funkce.

Po příjezdu zdravotníků začal dotyčný urážet hlídky strážníků. „Vy č***ci, vy zmrdi, všechny vás podříznu! Vy nevíte, kdo já jsem! Jsem vnuk královny Alžběty II., George Windsdorf! Všechny vás podříznu!“ Nato začal z kapes vyndávat věci osobního charakteru a házet je na chodník. Strážníci se muže zeptali, zda požil před jízdou alkohol či jinou návykovou látku. Muž odpověděl: „Jo, pil jsem a dost, vy zmrdi!“ Orientační zkoušce se však odmítl podrobit.

Hlídky muže pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu pod vlivem návykové látky omezily na osobní svobodě. Při tom se však náhle napřáhl a chtěl jednoho ze strážníků udeřit do obličeje. Strážníci za pomoci hmatů a chvatů úderu zabránili. Protože agresivní muž odmítl ošetření, byl následně předán Policii ČR k dalšímu opatření.

no images were found


[tiskovka]Irena Seifertová
vedoucí Kanceláře ředitele
Městská policie Praha
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce