TOPlist

FOTO: Střet s vlakem nepřežil řidič osobního vozidla

Pomoc jednotky profesionálních hasičů stanice Přerov a drážních kolegů ( HZSp SŽDC ) si vyžádala tragická železniční nehoda na trati mezi Přerovem a Chropyní. Ke střetu osobního vlaku s osobním automobilem došlo krátce po deváté hodině. Dle získaných informací se vlak s vozidlem střetnul na přejezdu za obcí Vlkoš dále na Troubky. Vlak poté několik stovek metrů automobil táhl po trati a došlo tak k celkové devastaci vozidla.

Hasiči po svém příjezdu provedli důkladné ohledání jak ve vozidle, pod koly železničního vozidla, tak i v okolí trati. Bohužel střet s vlakem nepřežil řidič vozidla, ve vozidle cestoval sám. Přivolaný lékař letecké záchranné služby mohl už jen konstatovat smrtelná zranění.

Hasiči na místě provedli nutná protipožární opatření a další bezpečnostní zajištění. Po skončení dokumentace a šetření provedla drážní jednotka samotné vyproštění zemřelé osoby a rovněž i vozidla. Provoz na trati bude zhruba do 15 hodin zastaven. Ve vlaku při střetu cestovalo patnáct osob, těm byla zajištěna náhradní přeprava autobusem. Okolnosti dopravní nehody dále šetří Policie ČR.

V Olomouckém kraji se během dne udála další dopravní nehoda s kolejovým vozidlem, jen zhruba půl hodinu po ohlášení tragického střetu u Vlkoše zasahovali profesionální hasiči stanice Olomouc u střetu tramvaje s osobním vozidlem u Žižkova náměstí, vše se naštěstí obešlo bez zranění

no images were found


[tiskovka]Zdeněk Hošák
tiskový mluvčí
HZS Olomouckého kraje
FOTO: HZS OLK[/tiskovka]

Inzerce