TOPlist

FOTO: Strážníci nalezli sraženého muže a ještě cestou uhasili lesní požár

Dnešní den by se měl zapsat do kroniky Městské policie Plzeň zlatým písmem.

Dnes ráno srazila dodávka chodce v Plzni na Nové hospodě. Sražený muž, evidentně v šoku, však z místa nehody utekl směrem do lesa. V tomto případě není důležité spekulovat proč utekl, ale je nutné zraněného najít, jsou pravděpodobná vnitřní zranění a hrozí smrt.

Na místo se sjelo několik hlídek Policie ČR a Městské policie Plzeň, policisté se strážníky utvořili rojnici a začali muže hledat. Čas letěl a muže se najít nedařilo.

Téměř o dvě hodiny později se na operačním středisku městské policie rozezní telefon a oznamovatelka sděluje, že v ulici U Vrby leží feťák nebo opilec. „Co kdyby!“ vyhodnocuje operační důstojník naprosto správně situaci. Není to pravděpodobné že by mohlo jít o zraněného muže, ale prověřit se to musí. Jediná volná hlídka která se nepodílí na pěším pátrání je v druhé polovině města a pracuje v dopravní sféře městské policie. Operační je vysílá na místo a povoluje použití majáků.

Po příjezdu na místo zde nikdo není a strážníci tedy propátrávají okolí. Pak v křoví zahlédnou bezvládnou postavu muže. Vrhají se k němu a zjišťují situaci, Muž má nepřirozeně zkroucené nohy a obličej zalitý krví z tržné rány. Strážníci poskytují první pomoc a snaží se z muže, který je v obrovském šoku, dostat informaci zda jde o účastníka té nehody.

Zmatený muž po chvíli potvrzuje a strážníci mohou pátrání ukončit. Je to neuvěřitelné, ale muž v šoku z nehody a s vážnými zraněními ušel tak obrovskou vzdálenost. Později se ukázalo, že muž byl střízlivý a jeho „útěk“ opravdu zavinil jen šok.

Jen všímavost občana, prozíravost operačního a pohotovost strážníků muži zachránila život.

Ačkoli tomu lze jen těžko uvěřit, v době nálezu muže strážníci pátrající v lese nalezli lesní požár, tento lokalizovali a do příjezdu hasičů ještě sami částečně uhasili.

Město Plzeň dnes může být na své strážníky po právu hrdé.

no images were found

FOTO: Policejní deník + Maps.google.com

Inzerce