TOPlist

FOTO: Strážníci a policisté vykopli dveře do hořícího bytu, odkud zachránili seniorku

V pátek odpoledne hlídka strážníků z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 14 přijala oznámení, že v Dygrýrově ulici hoří byt v jednom z domů. Strážníci po příjezdu na místo uviděli, že z bytu v 7 nadzemním podlaží vychází hustý dým.

Oznamovatel strážníkům řekl, že již přivolal hasiče. Měl ale obavu, že by se v bytě mohli nacházet lidé. Strážníci se proto ihned vydali k bytu. Jeden z členů hlídky otevřel nástěnný požární hydrant a připravil hadici s proudnicí k okamžitému použití. Protože na bouchání ani zvonění nikdo nereagoval, strážníci se společně s hlídkou Policie ČR, která se také dostavila namísto, rozhodli byt otevřít násilím. Hlídka vykopla dveře a jako první vstoupil do bytu strážník vyzbrojen proudnicí.

V hořící místnosti uviděl ženu, která nehybně ležela na posteli. Zatím co strážník hasil požár, druhému členu hlídky městské policie se společně s policisty podařilo nemohoucí ženu vytáhnout z bytu. Ženu poté snesli do nižšího podlaží na čistý vzduch. Krátce nato přijeli hasiči a záchranná služba. Ta ženu převezla k ošetření do jedné z pražských nemocnic. V nemocnici skončil i zasahující strážník, který se nadýchal zplodinami. Celou věc dále šetří Policie ČR.

no images were found


[tiskovka]Bc. Jan Čihák
tiskový mluvčí
Městská policie Praha
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce