TOPlist

FOTO: Squateři obsadili dům v Praze, další skupinka napadla policisty

V pátek, krátce po půl druhé jsme na tísňovou linku 158 přijali oznámení o tom, že v ulici Neklanova se v jednom z domů neoprávněně zdržuje asi dvanáct osob. Na místo okamžitě vyjeli policisté z místního oddělení, speciální pořádkové jednotky a také policejní psovod se služebním psem.

Před domem se policistům přihlásil oprávněný zástupce správce objektu, který policisty žádal o pomoc. Policisté celou událost konzultovali s dosahovým státním zástupcem a po zjištění relevantních informací zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin neoprávněný zásah do práva k domu, bytu nebo nebytovému prostoru. V domě pak zadrželi dvanáct osob, které se tam nacházely neoprávněně.

Při provádění tohoto služebního zákroku však museli policisté použít donucovací prostředky. Nikoliv však proti osobám, nacházejícím se v domě, ale proti několika jedincům, kteří se shromáždili venku před budovou a narušovali průběh služebního zákroku. Policisté speciální pořádkové jednotky tak zadrželi další čtyři osoby a to pro podezření ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě.

Všechny zadržené, převezly hlídky na místní oddělení k provedení dalších úkonů. Krátce po půlnoci bylo dvanáct osob, které se neoprávněně zdržovaly v objektu propuštěno ze zadržení. Celou situaci samozřejmě i nadále konzultujeme se státním zástupcem a provádíme další šetření ve věci. Zejména pak prověřujeme i další zjištěné skutečnosti. Například podezření, že v objektu docházelo k neoprávněnému odběru energií.

Po vyklizení budovy, provedli kriminalisté důkladné ohledání místa činu a majitel si objekt zabezpečil tak, aby již nemohlo dojít k neoprávněnému vniknutí do domu.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Hana Jeřábková, DiS.
tisková mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce