TOPlist

FOTO: Squateři obsadili budovu v centru Prahy, byli nasazeni vyjednavači i SPJ

Po několika hodinovém vyjednávání opustila asi třicítka osob budovu zcela dobrovolně, dalších třicet tři jich pak skončilo na policejní služebně. Kolem půl čtvrté ráno policisté mimořádnou akci ukončili.

Včera krátce před jednadvacátou hodinou oznámili policii strážníci, že skupina asi dvou set osob neoprávněně vnikla do jednoho z objektů v majetku ministerstva spravedlnosti v ulici Washingtonova a odmítá ho opustit.

K budově okamžitě vyjely všechny dostupné hlídky z okolí a ty zjistily, že je uvnitř zhruba šedesát osob. Přímo na místě se policistům přihlásil zástupce ministerstva spravedlnosti jako vlastníka objektu, který sdělil, že si nepřeje, aby se osoby dále neoprávněně zdržovaly v budově a požádal policii o pomoc.

Policisté osoby v budově opakovaně vyzývali k tomu, aby objekt opustily. Zhruba polovina z nich výzev uposlechla a objekt opustila zcela dobrovolně. Třicet tři osob jejich pokynů neuposlechlo a policisté je proto zajistili a převezli na služebny policie k provedení dalších úkonů, zejména pak k prokázání totožnosti. Celou situaci se podařilo vyřešit bez použití jakýchkoliv donucovacích prostředků.

Této mimořádné akce se účastnili nejen desítky policistů, ale i policejní vyjednavači, vedení pražské policie a zástupci orgánu sociálně právní ochrany dětí. Policisté totiž disponovali informacemi, že se v objektu nachází i ženy s velmi malými dětmi, což se nakonec nepotvrdilo

Policisté ze speciální pořádkové jednotky prozatím střeží budovu a to do doby, než si jí zajistí majitel. Ten by tak měl učinit v nejbližších hodinách. Policie v současné době celou situaci vyhodnocuje a s největší pravděpodobností oznámí všechny účastníky do správního řízení.

Na místo dorazil, mimo jiné, také ředitel pražské policie Martin Vondrášek.

no images were found

npor. Mgr. Hana Jeřábková, DiS.
tisková mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník

Inzerce