TOPlist

FOTO: Smrtelná nehoda na Karvinsku pohledem složek IZS

Vyjádření Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje:

Dvě jednotky hasičů zasahovaly od dnešního rána u tragické dopravní nehody osobního a nákladního automobilu v Karviné, místní část Louky, na silnici č. 1/67 vedoucí směrem na Český Těšín. Dvě osoby byly při dopravní nehodě usmrceny, jedna zraněna.

Operační středisko hasičů obdrželo od Zdravotnického operačního střediska (ZOS) ZZS Moravskoslezského kraje dnes v 6 hodin a 10 minut hlášení o těžké dopravní nehodě osobního a nákladního automobilu v Karviné-Loukách na silnici směrem na Český Těšín. Na místo byly ihned vyslány dvě jednotky hasičů ze stanic HZS MSK v Karviné a Českém Těšíně, celkem se čtyřmi výjezdovými vozidly.

Po příjezdu na místo průzkumem zasahující hasiči zjistili, že došlo k čelnímu střetu osobního a nákladního automobilu. Dvě zraněné osoby z osobního automobilu byly mimo vozidlo, další zůstala zaklíněna v osobním automobilu. Na místě postiženým pomáhali svědci dopravní nehody. Hasiči ihned započali s opatrným vyprošťováním zaklíněné osoby z osobního automobilu a zároveň u dvou osob z osobního automobilu prováděli oživovací pokusy, po následném příjezdu posádek ZZS Moravskoslezského kraje ve vzájemné spolupráci. Po vyproštění zraněné osoby z osobního automobilu tuto předali do péče osádky vrtulníku letecké záchranné služby, která ji následně přepravila k dalšímu ošetření do nemocnice.

Dle sdělení řídícího důstojníka HZS Moravskoslezského kraje, který se dostavil na místo události, byla u dvou osob zasahujícím lékařem konstatována smrt.

Hasiči také zajistili obě vozidla proti vzniku požáru a jímali unikající provozní kapaliny z nákladního automobilu. Z tohoto důvodu byl na místo povolán také speciální protichemický automobil Mercedes-Benz Sprinter ze stanice HZS MSK v Karviné. Velitel zásahu informoval prostřednictvím operačního střediska odbor životního prostředí obce s rozšířenou působností Karviná a Povodí Odry o úniku provozních náplní, zástupci obou organizací se také dostavili na místo dopravní nehody.

Po příjezdu soukromé vyprošťovací firmy asistovali hasiči u vyprošťování nákladního automobilu, jelikož hrozilo reálné nebezpečí dalšího úniku provozních kapalin.

Hasiči na místě zasahovali celkem 7 hodin, po vyproštění havarovaných vozidel, celkovém úklidu komunikace a jejím zprůjezdnění se vrátili na své základny.

Vyjádření Záchranné služby MSK:
Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly dnes (pátek 23.8.) u tragické dopravní nehody v Karviné. Střet osobního a nákladního vozidla v Karviné-Loukách s více zraněnými, byl operátorům ZZS nahlášen krátce po šesté hodině. Na místo události byly vyslány lékařské a zdravotnické týmy ze stanovišť v Karviné a Českém Těšíně, na pomoc vzlétl i vrtulník LZS z Ostravy.

Nehoda si vyžádala dva lidské životy. Muž a žena, oba ve věku dvaadvacet let, byli v době příjezdu záchranářů již mimo havarované osobní vozidlo a nejevili známky života. První pomoc se jim pokoušeli poskytnout svědkové nehody a přítomní hasiči. Posádky ZZS pokračovaly v resuscitaci, která však byla neúspěšná. Oba pacienti utrpěli mnohočetná, se životem neslučitelná poranění a lékař záchranné služby musel nakonec konstatovat jejich smrt.

Třetí z účastníků nehody, devatenáctiletá žena, byla vyproštěna z vozidla při vědomí. Záchranáři ji ošetřili s poraněním hlavy a dolní končetiny. Po poskytnutí potřebné péče byla pacientka posádkou letecké záchranné služby transportována na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.

Vyjádření Policie ČR:
Na silnici I. třídy mezi obcí Louky a Českým Těšínem došlo k tragické dopravní nehodě. Řidič (52) nákladního vozidla zn. Man s přívěsem jel ve směru od Českého Těšína. Muž vypověděl, že v jeho jízdním pruhu, proti jeho vozidlu jelo osobní vozidlo Škoda Felicia. Řidič náklaďáku se snažil na sebe upozornit. I přestože naložené vozidlo strhl k pravé krajnici, došlo na rovném úseku ke střetu.

Řidič nákladního vozidla neutrpěl žádná zranění, dechová zkouška byla negativní.

V osobním vozidle cestovaly tři osoby, řidič ve věku 22 let, dvě ženy ve věku 22 a 19 let. Muž a jeho stejně stará spolucestující utrpěli zranění, která nebyla slučitelná se životem a na místě zemřeli.

Mladší žena (19) byla letecky transportována do Fakultní nemocnice Ostrava.

Úsek silnice byl po dobu vyšetřování uzavřen.

no images were found


FOTO: HZS MSK

Inzerce