TOPlist

FOTO: Služební pes upozornil celníky na podezřelé „psaní“

V úterý 25. března prováděli karlovarští celníci kontrolu zásilek na hlavní poště v Chebu. Služební pes je upozornil na jednu z poštovních obálek, která směřovala do České republiky. Objevili v ní skleněnou lahvičku, která obsahovala podezřelou tekutinu hnědozelené barvy se silným zápachem po marihuaně. Orientační narkotesty potvrdily, že se skutečně o marihuanu jedná. Hmotnost lahvičky s tekutinou činila 42,1 gramů.

Případ byl s podezřením na trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy předán příslušným orgánům k dalšímu šetření.

Tentýž den prováděla jiná hlídka kontrolní činnost na ašské tržnici Lipový Dvůr. Celníci si ke své kontrole vytipovali dodávkový automobil Mercedes Benz Sprinter, v jehož nákladním prostoru objevili 53 200 kusů cigaret bez platných tabákových nálepek. Kromě tabákových výrobků zajistili i další zboží, u něhož měli důvodné podezření z porušení práv duševního vlastnictví – 232 ks CD a DVD nosičů, 112 ks textilních výrobků a 84 ks ostatního zboží.

Hodnota originálních výrobků a úniku na spotřební dani u cigaret byla předběžně stanovena na 2 150 000 korun.

Veškeré zboží bylo zajištěno a uskladněno v celním skladu, případ je v šetření Celního úřadu pro Karlovarský kraj.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Lucie Foltová
Tisková mluvčí
Celní úřad pro Karlovarský kraj
FOTO: Celní správa[/tiskovka]

Inzerce