TOPlist

FOTO: Složky IZS zasahovaly v Ostravě u výbuchu v rodinném domě

Pět jednotek hasičů zasahovalo ve středu 5.2.2014 brzy ráno v Ostravě-Martinově u výbuchu rodinného domku, spojeného s menším požárem. Výbuch starší domek zcela zničil, hasiči s policisty vypátrali v sutinách zraněného muže. Škoda na domku byla předběžně odhadnuta na 800 tisíc korun. Příčinu a okolnosti výbuchu šetří Policie ČR.

Operační středisko hasičů bylo o výbuchu informováno ve středu krátce po půl třetí ráno. Na místo vyjely tři ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Poruba, Fifejdy a Zábřeh, s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – Martinov a Plesná. Na místo vyjely i další složky integrovaného záchranného systému.

Hasiči s policisty vypátrali v sutinách objektu zhruba po dvaceti minutách zavaleného muže s vážnými zraněními. Předali jej zdravotníkům ZZS MSK. Požár na malé ploše hasiči uhasili během několika minut.

„Pacient středního věku, jehož totožnost záchranáři v době zásahu neznali, byl v té době při vědomí, zasahující lékařka ovšem zjistila, že jeho život je v přímém ohrožení. Utrpěl mnohočetná poranění v oblasti hlavy, hrudníku, horních i dolních končetin.

Posádka ZZS postiženého uvedla do umělého spánku a zajistila jeho dýchací cesty, poté muže připojila k umělé plicní ventilaci. Záchranáři ošetřili vnější zranění a zahájili podávání potřebných léků. Poté byl muž připraven k transportu do zdravotnického zařízení a přepraven na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě,“ uvedl PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
FOTO: HZS MSK, Požáry.cz[/tiskovka]

Inzerce