TOPlist

FOTO: Složky IZS zaměstnala na Novojičínsku nehoda autobusu

Posádky Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského a Olomouckého kraje zasahovaly ve středu u dopravní nehody autobusu v Odrách na Novojičínsku. První informaci o události přijali pracovníci operačního střediska v Ostravě po půl dvanácté. Na místo byly vyslány pozemní posádky z okolních stanovišť, a to z Fulneku, Studénky a Nového Jičína, rovněž i vrtulník LZS z Ostravy. Operátoři si vyžádali příjezd také posádky RZP z Hranic a vzlet vrtulníku LZS Olomouc. Úvodní hlášení totiž hovořilo o přibližně desítce zraněných cestujících.

Záchranáři na místě nehody ošetřili celkem desítku zraněných. Všichni byli při vědomí a mimo bezprostředního ohrožení života.

Jednalo se o šest středně těžce zraněných osob dospělého věku. Pacienti utrpěli poranění ponejvíce horních či dolních končetin, hlavy a v jednom případě také páteře. Všem byla poskytnuta první odborná pomoc posádkami ZZS a po nezbytném ošetření záchranáři zahájili jejich transport do zdravotnických zařízení.

Jednu z pacientek transportoval do ostravské Fakultní nemocnice vrtulník LZS, další do nemocnice v Olomouci letečtí záchranáři ZZS OK. Dvě ženy byly předány do péče nemocnice v Novém Jičíně a jedna v Bílovci. Ve stejném zdravotnickém zařízení byl umístěn také třiapadesátiletý muž, účastník nehody, který nebyl fyzicky zraněn, ale došlo u něj ke kolapsovému stavu. Jedna zraněná byla přepravena do nemocnice v Hranicích na Moravě.

Další tři ženy utrpěly při nehodě lehká poranění, byly vyšetřeny lékařem ZZS, ale jejich transport do zdravotnického zařízení nebyl nutný.

Zásah ZZS byl ukončen ve 12.40 hodin

no images were found


[tiskovka]PhDr. Lukáš Humpl
Tiskový mluvčí
ZZS MSK
FOTO: PČR + ZZS + Jakub Kozák[/tiskovka]

Inzerce