TOPlist

FOTO: Složky IZS zaměstnal ve Vilémově pád mostu na šestici dělníků

Ve 14:40 došlo ve čtvrtek v obci Vilémov na Havlíčkobrodsku ke zřícení rekonstruovaného mostu. Na konstrukci mostu měl najet bagr, přičemž v okolí mostu pracovalo 6 dělníků.

Při zřícení mostní konstrukce došlo k zavalení všech dělníků. Jeden z nich se dokázal „vyhrabat“ sám, záchranáři ho tak po svém příjezdu transportovali do nemocnice.

Na místo vyrazily posádky ZZS kraje Vysočina, vzlétl vrtulník LZS z Jihlavy, vyjely hlídky PČR, kriminalisté SKPV a k případu vyjelo také několik jednotek HZS, JSDH a HZS SŽDC. Na místo mimo jiné vyrazil USAR tým pražských a brněnských hasičů. Povoláni byli psovodi HZS a také Městské policie Praha.

Po několika hodinách se záchranným složkám podařilo vyprostit jednoho živého muže. Vrtulník ho transportoval do královéhradecké nemocnice. Další 4 osoby zůstaly pod sutinami.

Krátce před půlnocí nalezli hasiči v troskách mostu lidské tělo. Další 3 dělníci byli tou dobou stále pohřešování.

Záchranné práce na místě pokračovaly do nočních hodin. Zásah je pro zasahující složky extrémně náročný. Hrabat museli hasiči lopatami a krumpáči, využita byla také štěrbinová kamera.

Bohužel záchranáři později nalezli v sutinách další tři těla dělníků. Celkově si tak událost vyžádala čtyři oběti. Velkou měrou se na nalezení těl podíleli také speciálně vycvičení psi HZS a MP Praha, kteří těla pod sutinami označili.

no images were found

Inzerce