TOPlist

FOTO: Složky IZS zaměstnal v Havířově výbuch plynu

Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly v pondělí 30.6. dopoledne u výbuchu, k němuž došlo v Havířově. Událost byla na tísňovou linku ohlášena před jedenáctou hodinou s tím, že v panelovém domě v Havířově došlo v jednom z bytů k výbuchu, který zranil muže. Na pomoc události ihned vzlétl vrtulník letecké záchranné služby a vyjela nejbližší posádka rychlé zdravotnické pomoci. První záchranáři dorazili během sedmi minut od převzetí výzvy.

Na místě události týmy ZZS zasahovaly spolu s dalšími složkami IZS a ošetřily dva pacienty:

Sedmačtyřicetiletý muž, který se v bytě, kde k výbuchu došlo, nalézal, utrpěl vážné popáleniny I. a II. stupně v oblasti hlavy, krku, horních končetin a zad, v celkovém rozsahu okolo třiceti procent tělního povrchu. Zasahující lékař nevyloučil možnost dalších, vnitřních poranění vlivem výbuchu.

Pacient byl při vědomí a se záchranáři komunikoval. Posádky provedly ošetření popálených ploch, zahájily farmakoterapii a připravily muže k transportu do zdravotnického zařízení. Vrtulník jej poté přepravil do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě, kde předán na oddělení urgentního příjmu.

Ošetřen byl také jednasedmdesátiletý muž s poraněním hlavy, které mělo lehký charakter. Úraz se však muži stal mimo samotný dům. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl pacient předán na chirurgické ambulanci nemocnice Havířov.

no images were found


[tiskovka]PhDr. Lukáš Humpl
Tiskový mluvčí
ZZS MSK
FOTO: Policejní deník + ZZS MSK[/tiskovka]

Inzerce