TOPlist

FOTO: Složky IZS zaměstnal na Náchodsku pád práškovacího letadla

V pátek 9. 5. 2014 v 10. 35 u obce Sebuč na Jaroměřsku spadlo do pole malé zemědělské letadlo, zvané „čmelák“ pilotované 41letým mužem. Muž pole zrovna práškoval.

Letadlo, které spadlo do pole nedaleko silnice 3. třídy vedoucí ze Sebuče na Chvalkovice, se zřítilo k zemi z dosud nezjištěných příčin. Při pádu utrpěl pilot letadla zranění.
Na místě zasahovala zdravotní záchranná služba, hasiči a policie. Pilot letadla byl po prvotním ošetření lékařem s blíže nespecifikovanými zraněními transportován Leteckou záchrannou službou do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Hmotná škoda na letadle byla předběžna odhanuta na částku okolo jednoho miliónu korun.

Silnice poblíž nehody byla celé dopoledne a část odpoledne kvůli zásahu policejní a hasičské techniky průjezdná pouze kyvadlově. Příčinu a okolnosti pádu letadla policie dále vyšetřuje.

Při vyšetřování příčin nehody spolupracuje s vyšetřovateli Ústavu pro vyšetřování příčin leteckých nehod z Prahy, kteří byli též na místě nehody a provedli ohledání nehody. Na místě nebylo možné provést dechovou zkoušku, zda pilot letadla byl či nebyl pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek, k tomuto zjištění byl proto zajištěn odběr žilní krve.

Policie žádá všechny svědky, kteří byli u nehody těsně po pádu letadla, či viděli pád letadla, nebo případně chování stroje ve vzduchu před pádem, aby se přihlásili na lince 158. Za podaná svědectví předem děkujeme.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Eva Prachařová¨
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR + HZS + LZS[/tiskovka]

Inzerce