TOPlist

FOTO: Složky IZS se představily dětem i civilistům v Kladně

Na Sletišti v Kladně se v úterý konala akce nejen pro žáky základních škol, na které se představily složky IZS. Své dovednosti žákům kladenských ZŠ předvedli policisté zásahové jednotky, odboru služební kynologie, odboru služební hipologie, kladenské pořádkové jednotky, profesionální hasiči z Kladna, středočeští záchranáři a příslušníci Celní správy.

V rámci doprovodného programu vystavovali svou techniku a výstroj dobrovolní hasiči z Kladenska, Celní správa, Městská policie Kladno, poříční útvar PČR, ZZS Středočeského kraje a další.

no images were found

Náměstek středočeského krajského policejního ředitele předal policistům medaile za věrnost.

no images were found

V rámci první ukázky se předvedla zásahová jednotka, která zadržela nebezpečného a ozbrojeného pachatele, mimo jiné i za využití vrtulníku LS PČR.

no images were found

Při druhé ukázce se předvedli středočeští policejní psovodi. Poté následovala ukázka psovodů Celní správy.

no images were found

V rámci další ukázky se divákům představil odbor služební hipologie. Koně zvládaly různé stresové situace – od mávání vlajky, přes prorážení barelů a chůze přes oheň.

no images were found

Vyprošťování zaklíněných osob z vozidla po dopravní nehodě a jejich následné ošetření demonstrovali divákům hasiči z Kladna a středočeští záchranáři.

no images were found

Kladenská pořádková jednotka pak předvedla zákrok proti fotbalovým rowdies.

no images were found

Na závěr ukázek následoval zásah psovoda, který se slanil z vrtulníku. Vrtulník LS PČR poté přistál na Sletišti, aby si ho mohly děti prohlédnout.

Inzerce