TOPlist

FOTO: Složky IZS pátraly po seniorovi, toho nakonec našla rodina v lese

Dne 25. června bylo policistům oznámeno pohřešování seniora, kterého po celý den postrádá rodina. Do obce Nový Jáchymov na Berounsku proto zamířili policisté, kteří se rozhodli pro pátrací akci.

Na místo dorazily uniformované hlídky PČR okolních obvodních oddělení, hlídky SKPV, jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Beroun, dobrovolné jednotky hasičů z okolí a na místo vyrazil také psovod MP Praha se psem vycvičeným pro plošné pátrání po osobách. Vyžádána byla asistence vrtulníku LS PČR.

Okolo 18. hodiny dorazily k Prostřednímu rybníku v obci hlídky PČR a jednotky hasičů. Rojnice se vydaly směrem k lesu. Po seniorovi pátrala také jeho rodina, která auty projížděla široké okolí. Poté, co na místo dorazil psovod MP Praha se ve vysílačkách ozvalo „pán se našel, vraťte se zpět k výchozímu bodu“. Všichni si v tuto chvíli oddechli. Muže nalezla rodinná příslušnice v lese, zhruba 10 kilometrů od místa, kde se měl původně nacházet.

Senior byl živý a zdravý, i přesto mu ale policisté přivolali ZZS Středočeského kraje, jejíž posádka muže vyšetřila. Krátce po ukončení pátrání na místo dorazil vrtulník LS PČR, jehož posádka se ihned vracela zpět na základnu. Je na místě poděkovat všem zúčastněným, kteří se snažili pomoci.

no images were found

Inzerce