TOPlist

FOTO: Složky IZS bojovaly na pražském Proseku s požárem bytu

V Mimoňské ulici v Praze 9 došlo v pátek večer k požáru bytu (4+kk) v 6. patře panelového domu. Na místo ihned po ohlášení události vyrazili profesionální hasiči ze stanic Centrála, Holešovice a Satalice. Na místo vyjeli také policisté a záchranáři.

Byt byl požárem zasažen v plném rozsahu. Budova je zakouřená. Záchranáři si na místo vyžádali speciální vůz MB Atego, určený k řešení větších mimořádných událostí. Policisté požádali o asistenci hlídky Městské policie Praha.

Složky IZS z domu evakuovaly přibližně 25 osob, včetně 7 dětí. Čtyři lidé skončili v péči záchranářů, jeden člověk musel být transportován do nemocnice. Hasiči ve dvou případech násilně vnikli do bytů.Požár bytu 4+kk v 6.patře panelového domu v Mimoňské ulici vyjely hasit čtyři jednotky. Hasiči z Holešovic, Satalic a centrály měli požár bytu v plném rozsahu pod kontrolou během 15 minut. Chemický vůz z Petřin zajišťoval výměnu lahví.

Z domu bylo evakuováno 25 lidí, 11 lidí bylo vyvedeno hasiči pomocí vyváděcích masek, z toho bylo 7 dětí. Zachráněn byl i pes. 4 lidé byli ošetřeni přítomnou ZZS, jedna osoba nadýchaná zplodinami hoření byla převezena do nemocnice. Pro evakuované byl přistaven autobus, aby měli kde přečkat, než se budou moci navrátit do svých domovů. Hasilo se v dýchací technice dvěma vodními proudy, jeden byl veden vnitřkem domu, druhý po automobilovém žebříku.

O půl deváté se evakuovaní pomalu vraceli do svých domovů. Ve 21:07 byl případ předán PČR s tím, že v dopoledních hodinách proběhne došetření příčin vzniku požáru a stanoví se škoda (předběžně 1 mil. Kč)

[tiskovka]por. Ing. Pavlína Adamcová
tisková mluvčí
HZS hl. m. Prahy

[/tiskovka]

no images were found

Inzerce