TOPlist

FOTO: Skupina osob se v domě přiotrávila oxidem uhelnatým

V sobotu po 17. hodině byla volána zdravotnická záchranná služba k intoxikovaným osobám plynem v Kostelci nad Labem. Během hovoru na tísňovou linku záchranáři dostali informace o jedné osobě, která se dostala ven z domu a další neznámý počet lidí měl být stále uvnitř.

Na místo vyrazily všechny složky IZS. Ze záchranné služby na místě zasahovaly dva sanitní vozy z Neratovic a Brandýsa nad Labem a dispečink vyslal i malý vůz s lékařem. Hasiči na místě provedli kontrolu a v domě naměřili vysokou koncentraci oxidu uhelnatého.

Záchranáři ošetřili celkem čtyři zasažené osoby. Nejvážněji intoxikovaná byla mladá těhotná žena, která byla při příjezdu záchranné služby v bezvědomí. Zdravotníci u ní okamžitě zahájili léčbu a lékařka jí musela zajistit dýchací cesty a připojit na podporu dýchání. Záchranáři po zajištění pacientku pod dohledem lékařky převezli na urgentní příjem do kladenské nemocnice, která má tzv. hyperbarickou komoru a ta se používá i při léčbě intoxikací oxidem uhelnatým.

Další dvě osoby záchranáři rozvezli do nemocnic v Brandýse nad Labem a v Neratovicích. Jedna osoba byla v nemocnice přidána se středně těžkou a dvě s lehčí intoxikací.

Příčina úniku plynu je v šetření Policie ČR a hasičského záchranného sboru.

no images were found


[tiskovka]TEXT: Hvězdaživota.cz
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce