TOPlist

FOTO: Skupina osob odmítla opustit budovu, do které neoprávněně vnikla

Skupina osob odmítala opustit objekt po několika výzvách policie a majitele. Policie dokonce dvakrát prodloužila lhůtu na opuštění budovy.

V neděli dopoledne oznámil na služebně policie zástupce majitele domu na pražském Pohořelci, že od včerejšího večera je v jeho objektu skupina osob, která dovnitř neoprávněně vnikla a nechce budovu opustit. Na místo proto vyrazily s majitelem domu hlídky z okolí včetně zástupců vedení pražské policie, kteří se snažili se skupinkou asi třiceti osob komunikovat. Policisté s osobami více než dvě hodiny vyjednávali, několikrát je upozornili na to, že se svým jednáním dopouští protiprávního skutku a pokud do stanovené doby neopustí objekt, policie pak bude nucena zakročit ze strany speciální pořádkové jednotky.

Když však skupinka po několika upozorněních nadále odmítala z budovy odejít, ve 14 hodin a 15 minut vstoupilo asi 40 příslušníků SPJ do domu a během hodiny a půl policisté zajistili 26 osob podezřelých ze spáchání přestupku. Při zákroku nedošlo ke zranění policistů nebo zajištěných osob, policisté využili donucovacích prostředků hmaty a chvaty a pomocí páky zajištěné v poutech postupně vyvedli do přistavených vozidel.

Když policisté umístili zajištěné do aut, snažila se jedna žena vběhnout i přes výzvu zpět do domu. Mladou ženu policisté rovněž zajistili a všichni pak putovali na služebnu na Praze 1, kde k celému incidentu momentálně podávají vysvětlení. Policisté zajistili osoby na nezbytně nutnou dobu, a jakmile je k incidentu vyslechnou, propustí je následně na svobodu. Jejich přestupkové jednání pak bude řešit příslušný správní orgán, od kterého hrozí až několikatisícová pokuta.

Policisté jsou stále v kontaktu se zástupcem majitele, který byl po celou dobu zásahu na místě. Ten zajišťuje objekt proti dalšímu vniknutí a bezpečnostní agentura by pak měla dům střežit.

Několik osob z řad skupiny, která do domu vnikla, se v „převleku“ za novináře snažilo „infiltrovat“ a získat tak více informací. Policisté však jejich jednání po celou dobu sledovali. Ani detailní natáčení obličejů policistů a interiérů vozidel SPJ Praha tak některým rádoby „novinářům“ nepomohlo.

no images were found

Inzerce