TOPlist

FOTO: Semtex a rozbušku přinesl v kraťasech na policii

Ve čtvrtek hodinu a půl po poledni se do budovy policie, územního odboru J.Hradec dostavil na odbor služby pro zbraně a bezpečnostní materiál muž, který vedl za ruku svou nezletilou dceru. Ze svých kraťasů vyndal z jedné kapsy nejméně 70g plastické trhaviny PL Np 10 (SEMTEX 10) a z druhé kapsy 1kus rozbušky Ž se zápalnicí o délce nejméně 30cm. Sempex i rozbušku policistům odevzdal v rámci tzv. „Zbraňové amnestie“. Nálezce se na základě zániku trestnosti k původu věcí odmítl vyjádřit.

Policisté z oddělení pro zbraně a bezpečnostní materiál ihned cestou operačního střediska policie z důvodu přijetí náloživa a iniciátoru vyžádali na místo pyrotechnickou službu z Českých Budějovic. Přivolaný pyrotechnik převzal plastickou trhavinu semtex i rozbušku se zápalnicí k bezpečné likvidaci.

V rámci „zbraňové amnestie“ bylo do dnešního dne na PČR, Územní odbor J.Hradec přineseno občany prozatím 25 zbraní a 220 kusů střeliva.

Policie varuje:
Občané, pokud naleznete výbušniny, miny, letecké pumy, rakety či jiné pozůstatky z II. světové války, případně jakýkoliv předmět toto připomínající, s předmětem rozhodně vůbec nemanipulujte a ihned nález oznamte na tísňovou linku 158. V případě Vaší neodborné manipulace ohrožujete nejen život svůj, ale i život a zdraví dalších osob!

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Bc. Hana Millerová
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce