TOPlist

FOTO: Sanitka se střetla s osobákem, řidiče museli resuscitovat

Ve středu těsně před jednou hodinou ranní došlo k dopravní nehodě Volkswagenu Vento se sanitním vozem. Událost se stala na silnici I/13 u obce Jítrava. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jablonného v Podještědí a dobrovolní hasiči z Hrádku nad Nisou.

Jak hasiči zjistili, řidič sanity vyvázl bez zranění, ale v osobním automobile byli dva zranění muži, přičemž řidiče museli hasiči vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Resuscitace muže probíhala už v havarovaném autě, pak po vyproštění na nosítkách a taktéž sanitě. Při oživování se střídali jak zdravotníci, tak hasiči z obou jednotek.

Po dobu vyprošťování a šetření dopravní nehody byla silnice na úseku Bílý Kostel – Rynoltice na 2,5 hodiny úplně uzavřena a doprava byla odkláněna přes Hrádek nad Nisou. Po došetření nehody hasiči pomohli s naložením vozů na odtahovou službu a z komunikace uklidili střepy a rozbité části karosérie. Úniky provozních náplní hasiči zasypali sorpčními látkami. Zpět na základnu se vrátili až před čtvrtou hodinou ranní.

no images were found

por. Mgr. Zdenka Štrauchová
tisková mluvčí
HZS Libereckého kraje

FOTO: HZS LBK

Inzerce