TOPlist

FOTO: Ruzyňští celníci zajistili zásilku nelegálních anabolik

Ruzyňští celníci zachytili nelegální dovoz přípravků s hormonálním účinkem ve dvou zásilkách, které byly zaslány z Asie. Zásilky anabolických steroidů byly adresovány příjemci v České republice.

Kontrolou byly nalezeny sáčky, které obsahovaly neznámou bílou a nažloutlou sypkou látku.

Provedenou odbornou expertízou bylo zjištěno, že se jednalo o deriváty anabolických steroidů: Trenbolon acetát, Masteron (Dromostanolon propionat) a derivát Testosteronu. Zajištěné množství by vystačilo na více než 6 tisíc týdenních dávek a jejich prodejem by mohl distributor získat více než 2,5 miliónu korun. Tyto látky jsou běžně určeny k veterinárnímu užití. Pro člověka, který je užívá bez lékařského dohledu, mohou mít mnoho vedlejších účinků jako je karcinom prostaty nebo jater, psychické změny, neplodnost, poruchy erekce, padání vlasů, u žen muže dojít k virilizaci (rozvoj druhotných mužských pohlavních znaků).

Případ je nadále v šetření Celního úřadu Praha Ruzyně.

Podmínky nákupu a následného dovozu potravinových doplňků doporučujeme dopředu ověřit u Celní správy České republiky nebo u Státního ústavu pro kontrolu léčiv, lze tak předejít trestnímu stíhání či závažnému poškození zdraví.

no images were found


[tiskovka]kpt. Ing. Šárka Miškovská
Tisková mluvčí
Celního úřadu Praha Ruzyně
FOTO: Celní správa[/tiskovka]

Inzerce